III Maraton Szosowy w Zambrowie 18 czerwca 2017 roku

18 czerwca po raz trzeci w Zambrowie i całym regionie odbędzie się Maraton Szosowy – impreza o zasięgu ogólnopolskim organizowana przez Stowarzyszenie sportowo-rekreacyjne SPORTEAM. Do 29 maja można zapisać się z dużą zniżką, później cena wpisowego będzie wyższa.

Maraton przeznaczony jest dla amatorów turystyki rowerowej jak i dla osób o zacięciu sportowym. Uczestnicy mają do wyboru cztery dystanse: 50 km, 80 km, 140 km oraz 200 km.

W stosunku do lat ubiegłych zmianie uległy trasy na dystansach 200 i 140 km. Jest to związane z oddaniem do użytkowania odcinka drogi S8 Zambrów – Mężenin i wybudowanie wiaduktu w Szumowie umożliwiające bezkolizyjne przekraczanie DK nr 8. Trasy 80 i 50 km pozostają bez zmian. W poszczególnych zakładkach na stronie www.sporteam.zambrow.pl znajdują się wszystkie  informacje dotyczące Maratonu.

W maratonie nie ma przegranych. Wszyscy, którzy ukończą wybrany dystans zostają zwycięzcami. W nagrodę otrzymają okolicznościowy medal i imienny dyplom z przejechanym dystansem oraz uzyskanym czasem. Trasa Maratonu jest stosunkowo płaska, ale ze względu na dystans wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego. Aby wziąć udział w imprezie należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.sporteam.zambrow.pl i dokonać opłaty zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Na dwóch najkrótszych dystansach / 50 km i 80 km / dopuszcza się start osób które ukończyły 16 lat, pod warunkiem przedłożenia pisemnej zgody opiekuna prawnego – Załącznik nr 1 III Maraton Pozostałe dystanse skierowane są tylko do osób pełnoletnich.

Zapisy

Regulamin

Opłaty