Rajd Szlakiem 71. Pułku Piechoty

Tegoroczny, już trzeci rajd szlakiem 71. Pułku Piechoty był najdłuższym rajdem upamiętniającym udział stacjonującego w Zambrowie pułku w II Wojnie Światowej. Trasa liczyła ponad 100 kilometrów.

Zambrowscy rowerzyści odwiedzili nie tylko miejsca związane z bitwą o Zambrów, ale też punkty bardziej oddalone od miasta, np. mogiłę, gdzie był pochowany kpt. Władysław Dąbrowski. Warto dodać, że dzień przed naszą imprezą w Regionalnej Izbie Historycznej odbyła się promocja książki poświęconej ekshumacji i identyfikacji tego oficera.

W kolejnym punkcie, Łętownicy, byliśmy widzami uroczystości z okazji 80 rocznicy bitwy oraz inscenizacji walk z września 1939 roku.

Nasz rajd zakończyliśmy w Komorowie k. Ostrowi Mazowieckiej, gdzie 71. Pułk Piechoty stacjonował przed ulokowaniem go w zambrowskich koszarach.

Chcemy serdecznie podziękować p. Tomaszowi Piórkowskiemu – historykowi, nauczycielowi Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie za ciekawe opowieści o historii naszego pułku i jego działaniach we wrześniu 1939 roku.

A czwarty rajd – w 2020 roku? Może zacznie się w Kadzidle i przebiegnie przez wszystkie miejsca walk Pułku we wrześniu?